The CT Rogue from Fierce is a lightweight accurate rifle. featuring an integral Picatinny rail; 2-Lug Titanium action; 70 degree bolt throw; spiral fluted bolt; Bix’N Andy Dakota adjustable trigger; QD flush cup mounts; hand lapped, 5/8″x24 threaded barrel and a Carbon Fiber Rogue stock with an LR negative comb design. Includes radial muzzle brake.
Fierce Firearms TROG7MMBC20BT CT Rogue 7mm BC 20″ Black Carbon Fiber Threaded Barrel, Black Cerakote Titanium Drilled & Tapped Receiver, Trophy Camo Carbon Fiber Stock, Right Hand
$2,350.00
Fierce Firearms TROG7MMBC20BT CT Rogue 7mm BC 20″ Black Carbon Fiber Threaded Barrel, Black Cerakote Titanium Drilled & Tapped Receiver, Trophy Camo Carbon Fiber Stock, Right Hand
1 in stock
Additional information
| UPC | 853418400272 |
|---|---|
| Manufacturer | Fierce Firearms |
| Manufacturer Part Number | TROG7MMBC20BT |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 7mm BC |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Two-Position |
You must be logged in to post a review.





Reviews
There are no reviews yet.