The CT Rogue from Fierce is a lightweight accurate rifle. featuring an integral Picatinny rail; 2-Lug Titanium action; 70 degree bolt throw; spiral fluted bolt; Bix’N Andy Dakota adjustable trigger; QD flush cup mounts; hand lapped, 5/8″x24 threaded barrel and a Carbon Fiber Rogue stock with an LR negative comb design. Includes radial muzzle brake.
Fierce Firearms TROG7MMBC22BF CT Rogue 7mm BC 22″ Black Cerakote C3 Carbon Fiber Threaded Barrel, Black Cerakote Drilled & Tapped Titanium Receiver, LR Negative Comb Forest Camo Carbon Fiber Stock
$2,350.00
Fierce Firearms TROG7MMBC22BF CT Rogue 7mm BC 22″ Black Cerakote C3 Carbon Fiber Threaded Barrel, Black Cerakote Drilled & Tapped Titanium Receiver, LR Negative Comb Forest Camo Carbon Fiber Stock
1 in stock
Additional information
| UPC | 853418400289 |
|---|---|
| Manufacturer | Fierce Firearms |
| Manufacturer Part Number | TROG7MMBC22BF |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7mm BC |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Two-Position |
You must be logged in to post a review.





Reviews
There are no reviews yet.