The Fierce Twisted Rogue features 2-Lug action in Stainless Steel; 70 degree bolt throw; spiral fluted bolt; Armour Lube black coating; Trigger Tech adjustable Primary ProCurve; Carbon Fiber ROGUE stock; integral bi-pod rail (front access); QD flush cup mounts; LR negative comb. Includes NYX muzzle brake.
Fierce Firearms Twisted Rogue 7mm BC 3+1 18″ Match Grade/Spiral Threaded Barrel, Drilled & Tapped Receiver, Carbon Fiber Stock
$1,737.99
Fierce Firearms Twisted Rogue 7mm BC 3+1 18″ Match Grade/Spiral Threaded Barrel, Drilled & Tapped Receiver, Carbon Fiber Stock
Out of stock
Additional information
| UPC | 853418410967 |
|---|---|
| Manufacturer | Fierce Firearms |
| Manufacturer Part Number | TWROG7MMBC18DTMX |
| Action | Bolt Long Action |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | 7mm BC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
You must be logged in to post a review.





Reviews
There are no reviews yet.