This Rosco 10.5″ 300 Blackout barrel was designed for SBR and Pistol use in conjunction with suppressors. The 10.5″ 300 Blackout Rosco barrel was made to be a direct replacement for any MK 18 platforms that are currently in 5.56 NATO. The 10.5″ barrel is also perfect for carbines which require a slightly longer rail in order to run PEQ-15s, D-BAL (series), or any laser aiming devices comfortably.
Rosco Manufacturing BL-105-HB-300BLK-7-P Bloodline 300 Blackout 10.50″ Nitride 4150 CMV Barrel
$157.50
Rosco Manufacturing BL-105-HB-300BLK-7-P Bloodline 300 Blackout 10.50″ Nitride 4150 CMV Barrel
Out of stock
Additional information
| UPC | 181969500128 |
|---|---|
| Manufacturer | Rosco Manufacturing |
| Manufacturer Part Number | BL-105-HB-300BLK-7-P |
| Barrel Length | 10.5" |
| Caliber/Gauge | .300 AAC Blackout |
| Length | 10.50" |
| Model | Bloodline |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:7" |
Be the first to review “Rosco Manufacturing BL-105-HB-300BLK-7-P Bloodline 300 Blackout 10.50″ Nitride 4150 CMV Barrel”
You must be logged in to post a review.





Reviews
There are no reviews yet.