The Scout TD (Take-Down) is built for hunters who demand versatility and durability in any environment. Its balanced, suppressor-ready design ensures precision and adaptability in the field, while enhanced ergonomics and customizable adjustments provide all-day comfort. Engineered to withstand rugged conditions, the Scout TD is the ultimate single-shot rifle for those seeking reliability and portability.
CVA CR4436DC Cascade Takedown 6.5 Creedmoor 1rd 20″ Flat Dark Earth Cerakote Stainless Steel Threaded Barrel & Receiver w/Picatinny Rail, Duck Camo Synthetic Stock
$588.99
CVA CR4436DC Cascade Takedown 6.5 Creedmoor 1rd 20″ Flat Dark Earth Cerakote Stainless Steel Threaded Barrel & Receiver w/Picatinny Rail, Duck Camo Synthetic Stock
9 in stock
Additional information
| UPC | 043125002269 |
|---|---|
| Manufacturer | Connecticut Valley Arms / CVA |
| Manufacturer Part Number | CR4436DC |
| Action | Single Shot |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 1rd |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Hammer Block |
You must be logged in to post a review.





Reviews
There are no reviews yet.