Additional information
| UPC | 810209950217 |
|---|---|
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer Part Number | FXSPT55616SA13 |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Mil-Spec Selector |
$892.99
FAXON FXSPT55616SA13 SPORT 556 16″ AR15
2 in stock
| UPC | 810209950217 |
|---|---|
| Manufacturer | Faxon Firearms |
| Manufacturer Part Number | FXSPT55616SA13 |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Mil-Spec Selector |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.