This Rosco 11.5″ M4 5.56 NATO Bloodline Barrel is designed to be the perfect addition to any SBR or Pistol build.
Rosco Manufacturing BL-115-M4-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 11.50″ Nitride 4150 CMV Barrel
$150.30
Rosco Manufacturing BL-115-M4-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 11.50″ Nitride 4150 CMV Barrel
Out of stock
Additional information
| UPC | 181969500029 |
|---|---|
| Manufacturer | Rosco Manufacturing |
| Manufacturer Part Number | BL-115-M4-556-7-C |
| Barrel Length | 11.5" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Length | 11.50" |
| Model | Bloodline |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:7" |
Be the first to review “Rosco Manufacturing BL-115-M4-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 11.50″ Nitride 4150 CMV Barrel”
You must be logged in to post a review.





Reviews
There are no reviews yet.