This 12.5″ Rosco barrel is designed to bridge the gap between SBR-Pistol and/ or RECCE platforms and delivers amazing precision performance for its compact size. It is the perfect addition for the person attempting to create the ultimate intermediate patrol platform.
Rosco Manufacturing BL-125-M4-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 12.50″ Nitride 4150 CMV Barrel
$154.80
Rosco Manufacturing BL-125-M4-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 12.50″ Nitride 4150 CMV Barrel
Out of stock
Additional information
| UPC | 181969500036 |
|---|---|
| Manufacturer | Rosco Manufacturing |
| Manufacturer Part Number | BL-125-M4-556-7-C |
| Barrel Length | 12.5" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Length | 12.50" |
| Model | Bloodline |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:7" |
Be the first to review “Rosco Manufacturing BL-125-M4-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 12.50″ Nitride 4150 CMV Barrel”
You must be logged in to post a review.





Reviews
There are no reviews yet.