Additional information
| UPC | 011356575647 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 57564 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Finish | Matte Black |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 54.1500 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. AI Pattern |
| Package Height | 4.6 |
| Package Width | 10.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9.25" |
| Shipping Weight | 14.1 |
| Sights | No |
| Thread Pattern | 5/8"-24 tpi |
| Units per Box | 1 |





Reviews
There are no reviews yet.